Lektury

Przedstawiony wykaz lektur jest  propozycją

Wybór należy do nauczyciela i ucznia.

KL. I (program-Nowa Era)

Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Gębolud
Joanna Papuzińska, Nasza mama czarodziejka
Grażyna Ruszewska, Wielkie zmiany w dużym lesie
Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Wiersze
Wojciech Widłak, Pan Kuleczka
Wanda Chotomska, Pieciopsiaczki
 
KL. II (program-Nowa Era)
 
Charles Perrault, Czerwony Kapturek
Sergiusz Michałkow, Nie płacz koziołku
Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Sznurkowa historia
Gosta Knutsson, Przygody Filonka Bezogonka
Michael Bond, Miś zwany Paddington
Małgorzata Strzałkowska, Wierszyki łamiące języki
Alina i Czesław Centkiewiczowie, Zaczarowana Zagroda
Wanda Chotomska, Dzieci Pana Astronoma
Julia Duszyńska, Cudaczek -Wyśmiewaczek
Jan Grabowski, Czarna owieczka
Grzegorz Kasdepke, Kacperiada
Mira Lobe, Babcia na jabłoni
 
KL.  III
 
Hans Christian Andersen, Baśnie (wybór)
Czesław Centkiewicz, Anaruk, chłopiec z Grenlandii
Wanda Chotomska, Dzieci Pana Astronoma
Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia
Maria Kownacka, Kajtkowe przygody
Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
Roman Pisarski, O psie, który jeżdził koleją
 
Dodatkowo;
Wanda Chotomska, Moja babcia gra na trąbie
Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe. Rekreacje Mikołajka( lub inne z tej serii)
Tove Jansson, Opowiadania z Doliny Muminków
Grzegorz Kasdepke, Bon czy ton czyli savoir-vivre dla dzieci
Astrid Lindgren, Pipi Pończoszanka
Tomasz Trojanowski, Julka i koty, Kocie historie
Maciej wojtyszko, Bromba i inni
 
 
KL. IV (program-Między Nami)
 
Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa
Carlo Collodi, Pinokio
Roald Dahl, Charlie i fabryka czekolady
Rene Sempe- seria o Mikołajku
Dorota Terakowska, Władca Lewawu
Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
Astrid Lindgren, Bracia Lwie Serce
Aleksander Mnikowski, Dolina światła
Ferenc Molnar, Chłopvy z Placu Broni
Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
Roald Dahl, Wielkomilud
Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo
Wybór baśni i legend z róznych regionów
 
 
KL. V (program - Między Nami)
 
Sienkiewicz H., W pustyni i w puszczy
Frances Burnett, Tajemniczy ogród
Clive Staples Lewis, Lew, czarwnica i stara szafa
Astrid Lindgren, Bracia Lwie Serce
Anna Onichimowska, Duch starej kamienicy
Mark Twain, Przygody Tomka Sawyera
Juliusz Verne, W 80 dni dookoła świata
Edmund Niziurski, Niewiarygodny przydody Marka Piegusa
Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
Rowling J., Harry Potter i kamień filozificzny
Dodatkowo :
Tomasz Małkowski, Poszukiwacze zaginionej wazy
Jacek Dubois, A wszystko przez faraona
Roald Dahl, Czarownice
Francescsa Simon, Harując z Herkulesem
Mull Brandon, Baśniobór
Dorota Suwalska, Marionetki Baby-Jagi
Andreas Steinhofel, Rico, Oscar i Głębocienie
wybrane mity greckie
 
 
KL. VI  (program Między Nami)
 
 
Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
Stanisław Lem, Bajki robotów
Ferenc Molnar, Chłopcy z placu broni
John Tolkien, Hobbit czyli tam i z powrotem
 
Dodatkowo :
J. K. Rowling, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic
Joanna Chmielewska, Nawiedziony dom
Henning Mankel, Cienie rosną o zmierzchu
Charles Dickens, Opowieść wigilijna
Maciej Wojtyszko, Bromba i inni
Anna Onichimowska, Najwyższa góra świata, Dzień czekolady
Małgorzata Strękowska-Zaremba, Dzieje snów
Jeanne Birdsall, Rodzina Pederwicków
Susie Morgenstern, Ernest i tajemnicze listy
Dorota Terakowska, Córka czarownic