Ogłoszenia ikonka

Uwaga – zmiana adresu email: sp@kornatka.com.pl

„KSIĄŻKA ZAWSZE ŻYWA”

21.02.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Czytanie książek jest najlepszym sposobem na relaks, bo możemy choć na chwilę zapomnieć o swoich sprawach. Książki sprawiają, że nasza wyobraźnia się rozwija. Poza tym czytając, wzbogacamy swoje słownictwo, uczymy się, poznajemy świat. Książka może nas również zainspirować do działań.

Za co lubimy tak naprawdę czytać książki? Powodów jest wiele. Przede wszystkim wciąga nas historia, którą przedstawiają. Bywa, że kiedy już zaczniemy, to trudno przestać i odłożyć ją. Jesteśmy ciekawi, jak potoczą się losy bohaterów, co ich czeka.

Książek jest wiele. Niektóre są tylko czysta fikcją literacką, inne opierają się na faktach. Każdy może znaleźć coś dla siebie i na chwalę oderwać się od rzeczywistości, która nas otacza.

Uczniowie klasy II w ramach lekcji bibliotecznej zostali zapoznani z egzemplarzami, które należą do Archiwum Biblioteki Szkolnej. Pozycje te w wielu przypadkach są w bardzo złym stanie technicznym, a daty widniejące na książkach mówią, że zostały wydrukowane sto, a nawet więcej lat temu. W ramach tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej wyglądały książki i jaka jest różnica między nimi, a drukowanymi obecnie książkami.

20220217 085602
20220217 085602
Nasi partnerzy
Skip to content