Ogłoszenia ikonka

Uwaga – zmiana adresu email: sp@kornatka.com.pl

Ślubowanie klasy I i Święto Patrona Szkoły

14.10.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

W dniu 13 października 2022 roku w przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Uświetnili ją zaproszeni goście. Wśród przybyłych byli m.in. wiceburmistrz Edyta Podmokły, radna i sołtys Kornatki Jalanta Ziemba, dyrektorzy jednostek kulturalno-oświatowych Gminy Dobczyce oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Czternaścioro pierwszoklasistów, których wychowawcą jest pani Martyna Pudlik, złożyło ślubowanie i zostało pasowanych przez dyrektor Bożenę Korzec na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce. Zgodnie ze średniowiecznym zwyczajem wzięli udział w obrzędzie otrzęsin, który przeprowadzili uczniowie klas ósmych. Nowym uczniom  Pani wiceburmistrz wręczyła legitymacje, a przedstawiciele klasy drugiej  złożyli życzenia.

Uroczystość połączona była z obchodami Święta Patrona Szkoły – Królowej Jadwigi. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z klasy V i VI w przestawieniu „Awantura o Królową Jadwigę”. Zostali narodzeni gromkimi brawami przez publiczność, wśród której znajdowali się rodzice, nauczyciele i uczniowie.

W związku z nadchodzącym Świętem Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, a Pani dyrektor wraz z wiceburmistrz wręczyły nagrody.

To piękne święto całej społeczności szkolnej odbyło się w tym roku szkolnym w nowej siedzibie szkoły, która znajduje się w RCOS-ie w Dobczycach.

Nasi partnerzy
Skip to content