Ogłoszenia ikonka

Uwaga – zmiana adresu email: sp@kornatka.com.pl

Święto dnia Edukacji Narodowej i Ślubowanie

16.10.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

16 października 2023 roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Kornatce niecodzienna uroczystość. Pierwszoklasiści, których wychowawcą jest pani Magdalena Prusak, złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektor Bożenę Korzec na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce. Nowi uczniowie pięknie zaprezentowali się w części artystycznej. Zgodnie ze średniowiecznym zwyczajem wzięli również udział w obrzędzie otrzęsin, który przeprowadzili uczniowie klas ósmych.
W związku ze Świętem Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, a Pani dyrektor wręczyła nagrody.
Uroczystość połączona była z obchodami Święta Patrona Szkoły – Królowej Jadwigi. Na scenie zaprezentowali się uczniowie w przestawieniu legendy pt. „Stópka królowej Jadwigi”. Klasa ósma, wraz z wychowawcą, przygotowała prezentację upamiętniającą postać śp. Jerzego Maliny, byłego dyrektora szkoły. Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu „Śpiewajmy dla Jadwigi”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
Wśród przybyłych gości byli m.in. dyrektorzy jednostek kulturalno-oświatowych Gminy Dobczyce oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Nasi partnerzy
Skip to content