Ogłoszenia ikonka

Uwaga – zmiana adresu email: sp@kornatka.com.pl

Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2023/2024

Etap konkursu

Rodzaj konkursu

Nazwa konkursu

Kto jest nagrodzony:

Miesiąc

Opiekun/prowadzący

ogólnopolski

inny

XXVII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej “Pierścień Świętej Kingi”

Kaja Kowalczyk kl VI udział w przesłuchaniu finałowym w Kopalni Soli w Bochni

XII

 

 

 

 

 

 

 

szkolny

tematyczny

Ekologiczny “ Na ratunek  Ziemi – klimat”

I miejsce – Wojciech Mistarz kl.3  ( kat.kl.1-3)

I miejsce Zofia Stec kl.4 ( kat.kl.4-6)

I miejsce Sara Płoskonka ( kat.kl . 7-8)

II

E.Wawrzusiak

R.Kopera

szkolny

artystyczny muzyczny

“Do Hymnu! Śpiewamy dla Jadwigi”

Klasa 1 – III miejsce

Klasa II – I miejsce

Klasa III- II miejsce

Klasa VII – I miejsce

Klasa VIII – 1 miejsce

 

X

X

X

X

X

M. Prusak

M. Pudlik

M. Jasek

J. Młynarczyk

R. Kopera

M. Orawin

szkolny

artystyczny muzyczny

“Do Hymnu! Mazurek Dąbrowskiego”

Klasa II – I miejsce

Klasa III –II miejsce

Klasa VII – I miejsce

XI

XI

XI

M. Pudlik

M. Jasek

J. Młynarczyk

M. Orawin

szkolny

artystyczny muzyczny

      “Konkurs Kolęd i Pastorałek”

Oddział przedszkolny “Starszaki”- I miejsce

XII

D. Gałka

szkolny

artystyczny muzyczny

“Do Hymnu”

Oddział przedszkolny “Starszaki”- I miejsce

XI

D. Gałka

szkolny

artystyczny muzyczny

“Konkurs Kolęd i Pastorałek”

 

 

 

Klasa 1 – I miejsce

Klasa II – I miejsce

Klasa III – III miejsce

Klasa VII – II miejsce

Klasa VIII – 1 miejsce

XII

XII

XII

XII

XII

M. Prusak

M. Pudlik

M. Jasek

J. Młynarczyk

R. Kopera

M. Orawin

 

 

 

 

 

 

gminny

artystyczny plastyczny

“Ozdoba Choinkowa”

MGOKiS Dobczyce

Patrycja Szymoniak kl. VI – nagroda główna

Aleksandra Piwowarska kl. IV– nagroda główna

Maciek Leśniak kl. V – wyróżnienie

XII

M. Prusak

gminny

artystyczny plastyczny

“50 lat minęło…”

MGOKiS Dobczyce

Dominika Wadyl – III miejsce

XII

M. Prusak

gminny

sportowy

Gminny Turniej Koszykówki 3×3

Klasy 5-8

3 miejsce dziewczyny

udział chłopcy

Klasy 4-6

Udział dziewczyny i chłopcy

IX

Ł. Międzik

gminny

sportowy

Gminne Zawody Piłki Nożnej Halowej

Klasy 4-6

2 miejsce dziewczyny

udział chłopcy

IX

Ł. Międzik

gminny

sportowy

Gminne Zawody Piłki Nożnej Halowej

Klasy 5-8

1 miejsce dziewczyny

udział chłopcy

X

Ł. Międzik

gminny

sportowy

Gminne Zawody z Koszykówki

Klasy 5-8

3 miejsce dziewczyny

udział chłopcy

Klasy 4-6

udział

XI

 

Ł. Międzik

gminny

sportowy

Gminne Zawody Piłka Siatkowa

Klasy 5-8

2 miejsce dziewczyny

2 miejsce chłopcy

XII

Ł. Międzik

gminny

sportowy

Gminne Zawody Piłki Ręcznej

Klasy 4-8

udział

I

Ł. Międzik

gminny

sportowy

Gminne Zawody Piłki Ręcznej w Brzączowicach

Klasy 4-6

3 miejsce dziewczyny

dział chłopcy

I

Ł. Międzik

 

 

 

 

 

 

powiatowy

artystyczny plastyczny

Konkurs Szopek tradycyjnych i krakowskich

(Turystyczna Podkowa

Parafia Siepraw)

Dominika Wadyl

wyróżnienie

XII

M. Prusak

powiatowy

sportowy

Powiatowe Biegi przełajowe w Myślenicach

Klasy 4-6

3 miejsce- dziewczyny

udział- chłopcy

X

Ł. Międzik

powiatowy

sportowy

Powiatowe Zawody Piłki Nożnej Halowej w Wiśniowej

Klasy 4-8

5 miejsce dziewczyny

X

Ł. Międzik

 

 

 

 

 

 

rejonowy

sportowy

Sztafeta Wiśniowa-Dobczyce

Klasy 5-6

5 miejsce

IX

Ł. Międzik

rejonowy

inny

XXVII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej “Pierścień św. Kingi”

Występ kl 1 Karol Chorobik

Kl II Milena Mistarz

Kl III Emilia Włódyka

Kl IV Magdalena Piotrowicz

KL VI Noemi Kalisz i Kaja Kowalczyk

KL VII Mikołaj Dominik

Kaja Kowalczyk zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do finału.

XI

Jadwiga Staśko

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

ogólnopolski   

przedmiotowy  

Konkurs Matematyczny “Kangur”  

W. Mistarz, M. Bączek, E. E. Gogól, D. Wadyl, J. Salawa, A. Leśniak, E. Włódyka, 

 Mateusz Klakla – wyróżnienie 

szkolny 

przedmiotowy 

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 4-7 

I miejsce w kat. kl. 4-5– Mateusz Klakla, kl. 5 

II miejsce w kat. kl. 4-5– Noemi Kalisz, kl. 5 

III miejsce w kat. kl. 4-5– Magdalena Żebrowska, kl. 4  

szkolny 

przedmiotowy 

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 4-7 

I miejsce w kat. kl. 6-7– Sara Płoskonka, kl. 6 

II miejsce w kat. kl. 6-7– Matylda Fećko, kl. 7 

III miejsce w kat. kl. 6-7– Karolina Płatek, kl. 6  

szkolny 

tematyczny 

 Konkurs Ekologiczny  

 1 miejsce –Zofia Stec    

 3miejsce Magdalena Piotrowicz 

szkolny 

tematyczny 

 Konkurs recytatorski 

 1miejsce- Zofia Stec       2miejsce Magdalena Piotrowicz nagroda specjalna Aleksandra Piwowarska 

szkolny 

tematyczny 

 Do hymnu  

 Klasa 3 – 2miejsce  

szkolny 

tematyczny 

“Śpiewamy dla Jadwigi” 

Klasa 2 – 1 miejsce 

szkolny 

tematyczny 

“Szkoła do hymnu” 

Klasa 2 – 3 miejsce 

szkolny 

tematyczny 

Szkolny Konkurs Ekologiczny “Na ratunek Ziemi klimat turniej wiedzy”  

 Klasy 1-3: I miejsce Zofia Stec kl. 3  

II msc: Wojciech Mistarz kl. 2 

 III msc: M.Piotrowicz,E.Włódyka kl.2 

Klasy 4-6: I msc. Sara Płoskonka kl.6 

Klasy7-8: I msc. M. Mazur kl.8a 

szkolny 

tematyczny 

Szkolny Konkurs Ekologiczny “Na ratunek Ziemi. Klimat turniej wiedzy” 

  

II miejsce Wojciech Mistarz kl. 2 

III miejsce E. Włódyka kl.2 

Udział: A. Leśniak, M. LIchosyt  

Udział J.  Łabędź kl.7 P. Panuś – kl.7 

szkolny 

artystyczny muzyczny 

Występ z kolędą klasa 3.  

 Nagroda Publiczności.  

szkolny 

artystyczny muzyczny 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek   

I miejsce/grupowo/przedszkole – Starszaki  

szkolny 

artystyczny muzyczny 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek  

Klasa 2- 2 miejsce  

szkolny 

artystyczny muzyczny 

Szkolny Konkurs kolęd i Pastorałek  

I miejsce /przedszkole /średniaki  

szkolny 

artystyczny muzyczny 

“Śpiewamy dla Jadwigi” 

Klasa I – 3 miejsce 

szkolny 

artystyczny muzyczny 

“Szkoła do hymnu” 

Klasa I – 1 miejsce 

szkolny 

artystyczny muzyczny 

“Konkurs kolęd i pastorałek”  

Klasa I- 1 miejsce  

szkolny 

artystyczny plastyczny 

Ozdoba świąteczna  

 D. Wadyl I m. T. Szczurek II m., E. Włódyka III m., wyróżnienia: J. Panuś, M. Bączek, E. Gogól.  

szkolny 

artystyczny plastyczny 

 Ozdoba świąteczna 

 Jakub Piwowarczyk   Magdalena Piotrowicz, Franciszek Krupa wyróżnienie 

szkolny 

artystyczny plastyczny 

“Folklor w duszy gra”  

D. Wadyl  I m. 

szkolny 

artystyczny plastyczny 

“Na ratunek Ziemi” 

D. Wadyl Imsc. 

Udział: K. Judka, M. Lichosyt, E. Włódyka 

gminny 

przedmiotowy 

 Gminna Olimpiada Matematyczna klas 3  

 Udział   Aleksandra Piwowarska, Bartłomiej Strama  

gminny 

przedmiotowy 

Turniej o Ruchu Drogowym  

III miejsce Drużynowo: Katarzyna Ciepiela, Emilia Krawczyk, Zuzanna Klakla, Emilka Wadyl 

gminny 

tematyczny 

Gminny Konkurs Historyczny „Śladami historii królewskiego miasta Dobczyce  

 Wyróżnienie: Natalia Bączek, Kamila Piwowarska 

gminny 

Artystyczny 

muzyczny 

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej 

Talenty muzyczne 2023 

Przedszkole – gr. średniaki 

III miejsce w kategorii dzieci 4 letnich – Hanna Piwowarczyk   

gminny 

artystyczny muzyczny 

XV Gminny Konkurs        Pieśni Patriotycznej                  i Żołnierskiej  

II miejsce – Grupowo – 8 dzieci 

Przedszkole/Starszaki  

Zofia PŁatek, Nina Judka. Liliana Tokarz, Katarzyna Piotrowicz, Karol Chorobik, Jan Karcz, Jan Ładyga, Wojciech Stec 

gminny 

artystyczny muzyczny 

Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej “Talenty 2023 

 I miejsce w kategorii dzieci – 6-letnich  

Karol Chorobik – Przedszkole/Starszaki 

II miejsce w kategorii dzieci   5-letnich 

Natalia Murzyn – Przedszkole/Starszaki 

powiatowy 

artystyczny plastyczny 

“Folklor w duszy gra. Śląsk”  

D. Wadyl kl.2  

Nagroda Główna 

M.Fećko  kl.7 Nagroda Główna 

gminny 

artystyczny plastyczny 

“Strażacy w Akcji”  

W. Mistarz- wyróżnienie  

gminny 

artystyczny plastyczny 

Gminny Konkurs Plastyczny “Strażacy w akcji – cztery żywioły”  

Nagroda Główna: Karolina Płatek, kl. 6 wyróżnienie: Piotr Olesek, kl. 6  

gminny 

artystyczny plastyczny 

 I Gminny Konkurs Plastyczny “Strażacy w akcji – cztery żywioły” 

Nagroda główna: Filip Szczygieł kl.I  

Nagroda główna: Maciej Mazur kl. I 

gminny 

sportowy 

 Olimpiada Sportowa klas 1-3  

 J. Piwowarczyk, F. Krupa, M. Piotrowicz, A. Wadyl , M. Bączek, J. Salawa, T. Szczurek, E. Gogól , M. Cygan, E. Malina, M. Kowalczyk, M. Mazur – drużynowo 4 miejsce 

gminny 

sportowy 

Gminny Turniej Piłki Ręcznej 

5 miejsce drużyny dziewczyn i chłopców (klasy 7-8) 

gminny 

sportowy 

Gminny Turniej Piłki Ręcznej 

3 miejsce drużyna dziewczyn (klasy 4-7) 

gminny 

sportowy 

Gminne Zawody w “Dwa Ognie 

Udział klasa 4  

gminny 

sportowy 

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej  

Klasy 7-8 Drużyna: 

 dziewczyn 2 miejsce 

 chłopców 6 miejsce  

gminny 

sportowy 

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce nożnej  

Klasy 4-7 Drużyna:  

Dziewczyn 3 miejsce 

Chłopców 4 miejsce 

gminny 

sportowy 

Gminne Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym  

Klasy 4-5 

Indywidualnie Kaja Kowalczyk 2 miejsce 

Drużyna dziewczyn 2 miejsce 

Drużyna chłopców 4 miejsce  

powiatowy 

przedmiotowy 

 Konkurs Ekologiczny   

 4 miejsce -Zofia Stec  

powiatowy 

tematyczny 

III Powiatowy Konkurs o Berło Świętej Jadwigi 

Nagroda Dyrektora: Anna Mazur, kl. 6,   

powiatowy 

tematyczny 

III Powiatowy Konkurs o Berło Św. Jadwigi  

Nagroda uznania: Maksymilian Cygan,  

kl. I  

powiatowy 

artystyczny plastyczny 

  

Powiatowy Konkurs Plastyczny “Folklor w duszy gra -Śląsk”  

Wyróżnienie: Anna Mazur, kl. 6, 

wojewódzki 

 przedmiotowy 

Małopolski Konkurs Biologiczny  

 

 

 

Małopolski Konkurs o Republice Chorwacji  

Magdalena Mazur kl. 8a – przejście do etapu rejonowego  

Emilia Wadyl kl. 8a – przejście do etapu rejonowego 

Zakwalifikowanie do II etapu – 3 zespołów uczniów – udział w konkursie wiedzy Mordarkak/Limanowej 

N.Bączek, E.Krawczyk, S.Karcz, K.Piwowarska, A.Leśniewicz – 1 zespół 

M.Sukta, M.Fećko – 2 zespół 

M.Irzyk, M.Dominik, H.Kowalczyk – 3 zespół 

wojewódzki 

artystyczny 

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny Na ratunek Ziemi klimat 

Emilia Wadyl kl.8a III miejsce 

wojewódzki 

tematyczny  

 WOJEWÓDZKI KONKURS “JAN PAWEŁ II – MÓJ AUTORYTET”  

Wyróżnienie, Kamila Piwowarska, kl. 8b 

ogólnopolski 

matematyczny 

 Kangur matematyczny  

 Magdalena Piotrowicz- udział  

ogólnopolski 

przedmiotowy  

 Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” 

Udział: 

I miejsce w szkole w kategorii Młodzik: Bartosz Arendarczyk, kl. 5,  

II miejsce w szkole w kategorii Młodzik: Piotr Olesek, kl. 6 

inny 

artystyczny muzyczny 

XIV przegląd artystyczny młodzieży CK – ART Gdów 2023 

Wyróżnienie 

Lena Leśniak klasa VII 

Joanna Łabędź klasa VII 

inny 

artystyczny plastyczny  

 

Diecezjalny Konkurs Plastyczny “Przypowieści Jezusa”  

II miejsce 

Maja Płatek klasa 4  

ROK SZKOLNY 2021/2022

1. Konkurs plastyczny „”Bezpiecznie na wsi”” etap powiatowy Emilia Wadyl kl VII miejsce I
2. Konkurs plastyczny „”Kartka wielkanocna”” gminny Sara Karcz, Natalia Bączek nagroda główna
3. Konkurs plastyczny „”Ozdoba choinkowa”” gminny Martyna Sukta, Laura Kalisz nagroda główna
4. Udziały uczniów w konkursie powiatowym kolęd w Sułkowicach – zespół klasy 5 oraz duet Milena Jurkiewicz i Amelia Świerk.
5. Wojewódzki Konkurs Ekologiczny ,,NA RATUNEK ZIEMI” 2022 r. – wojewódzki – około 100 uczestników – Jakub Stawowczyk, kl. 7b – miejsce 2
6. Ola Piwowarska-1 miejsce etap szkolny konkurs plastyczny-„”Zwierzę z recyklingu””, 1 miejsce konkurs plastyczny „”Na ratunek drzewom i krzewom””, Wyróżnienie -gminny konkurs plastyczny 7. Jakub Słonka- 2 miejsce , szkolny konkurs plastyczny -„”Zwierzę z recyklingu””.
8. Zofia Stec- 3 miejsce, szkolny konkurs plastyczny -Zwierzę z recyklingu, wyróżnienie gminny konkurs plastyczny „”Kartka Wielkanocna””.
9. Magdalena Piotrowicz- wyróżnienie w wojewódzkim konkursie recytatorskim-poezja M.Konopnickiej. 2 miejsce w gminnym biegu sportowym na 200 m, wyróżnienie gminny konkurs plastyczny „”Kartka Wielkanocna””.
10. Ola Karcz- 2 miejsce-szkolny plastyczny konkurs ekologiczny „”Na ratunek drzewom i krzewom””.
11. Anna Wadyl- wyróżnienie gminny konkurs plastyczny „”Kartka Wielkanocna”” 1. miejsce- „”Szkoła moich marzeń- szkolny konkurs plastyczny.
12. Franciszek Krupa- wyróżnienie gminny konkurs plastyczny „”Kartka Wielkanocna””.”
13 miejsce Gminny Konkurs BRD – gmina – 3 osoby Katarzyna Ciepiela, Emilia Wadyl, Emilia Krawczyk
14. „”103 kotyliony na 103 rocznicę odzyskania niepodległości””/Julia Przeworska – 1 m-sce
15. „”Ozdoba choinkowa”” /etap gminny/ Natalka Płatek – miejsce II”
16. 103 kotyliony na 103 rocznicę odzyskania Niepodległości Julia Przeworska – 1 miejsce
17. Ozdoba choinkowa – etap gminny, międzyprzedszkolny – Natalia Płatek – 2 miejsce”
18. Turniej Koszykówki (etap gminny) 10 uczniów, Klasa (4,5,6,7b) miejsce 2 dziewczyny
19. Turniej Koszykówki (etap gminny) 10 uczniów Klasa (4,5,6,7b) miejsce 3 chłopcy
20. Turniej w „” Dwa Ognie”” (etap gminny) 10 uczniów, klasa (3,4) miejsce 1
21. Gminne igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym (Etap gminny) 6 uczniów miejsce 2 chłopcy
22. Gminne Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym (etap gminny) Krystian Jonkisz miejsce 2 w punktowej klasyfikacji
23. Konkurs Ekologiczny Na ratunek Ziemi – 1 Kaja Kowalczyk – kwalifikacja do etapu wojewódzkiego
24. „Ozdoba choinkowa”- Artut Lesniak – nagroda główna, kwalifikacja do etapu wojewódzkiego
25. Gminny Konkurs Recytatorski: wyróżnienie Noemi Kalisz kl. 4

ROK SZKOLNY 2020/2021

 Laura Kalisz – wyróżnienie

Uczennica klasy 7 Laura Kalisz zdobyła wyróżnienie w konkursie „Zapomniani polscy naukowcy
i wynalazcy” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs odbył się pod honorowym
patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Wg organizatora na konkurs wpłynęło ponad 400 prac uczniów
z całej Polski. Laura wykonała piękną pracę o Zofii Jerzmanowskiej – polskiej chemiczce
i farmaceutce. GRATULACJE!

Link do ogłoszenia wyników: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/zapomniani-polscy-nauko/143135,Ogloszenie-wynikow.html

 

Pierwszy wywiad Szymona Łabędzia

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”, edycja 2020 –  Szymon Łabędź z kl. III udzielił swojego pierwszego wywiadu. Wrażenia zwycięzców tej edycji konkursu oraz wywiady z laureatami – w tym z Szymonem – można znaleźć pod linkiem:
https://www.nowaera.pl/o-nas/programy-edukacyjne/popisz-sie-talentem-2020/poznajcie-laureatow-konkursu-popisz-sie-talentem

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach „Popisz się talentem” organizowanym przez wydawnictwo „Nowa Era”.

Dwa I miejsca w Konkursach literackich Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach

Kamila Piwowarska, uczennica kl. 6b wygrała drugą edycję Konkursu „Najlepsze 2020” na najlepszą recenzję książki w kategorii recenzja dziecięca. Konkurs  został zorganizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Myślenicach.

Informacje o wygranej: https://biblioteka.myslenice.pl/2020/12/04/najlepsze-2020/

Recenzja Kamili: https://biblioteka.myslenice.pl/recenzje-czytelnikow/ruiny-gorlanu/