W lutym w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa karnawałowa, na której dzieci zaprezentowały piękne stroje przebierańców. Przedszkolaki bardzo wesoło i radośnie bawiły się przy znanych i lubianych piosenkach i wesołej muzyce Na balu dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnego tańca, uczestniczyły w konkursach - taniec z balonem oraz wybrano króla i królową balu. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci  na bal przebierańców oraz za poczęstunek, pyszne  karnawałowe  słodkości - pączki i chrust. 

29 stycznia przedszkolaki spotkali się z babcią i dziadkiem w przedszkolu, dzieci złożyły  życzenia i wręczyli upominki dla babci i dziadka. Następnie dzieci z grupy młodszej zaprezentowały swój program artystyczny, wierszami i piosenkami przywitały gości i zatańczyły nowoczesny taniec.Po krótkiej przerwie dzieci z grupy starszej zaprezentowały Jasełka pięknie śpiewały kolędy i pastorałki.Był to wzruszający występ i wspaniały dzień spędzony razem z Babcią i Dziadkiem.

W styczniu przedszkolaki z gr. starszej zaprosili swoich Rodziców na JASEŁKA.  Dzieci już od grudnia uczyły się swoich ról, śpiewały kolędy i pastorałki. Rodzice z wielkim wzruszeniem oglądali swoich małych aktorów, którzy wcielili się w rolę Św. Józefa, Maryję, Trzech Królów, Pastuszków  i pięknie śpiewających Aniołków.    

14 stycznia 2018 roku młodsza grupa przedszkolna wzięła udział w rozstrzygnięciu XVII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych Tradycyjnych i Krakowskich. Przedszkolaki z pomocą nauczycieli wykonali piękna szopkę, za którą zdobyli 3 miejsce. Rozdanie nagród odbyło się w kościele Świętego Michała Archanioła w Sieprawiu. Na początku spotkania odbył się koncert orkiestry i chóru a następnie wspólne kolędowanie. Przedszkolaki z wielką radością odbierały dyplom oraz nagrody. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za uczestnictwo i poświęcony czas.

W przedszkolu odbyło sie spotkanie  z panią  Jadwigą Daniek - Salawa, która jest autorką książeczki dla dzieci ,,Grudniowe opowieści dla Laury” Pani Jadzia czytała przedszkolakom i  uczniom z klas I- III wybraną opowieść  i opowiedziała  historię powstania książeczki. Historia ta związana jest z pomocą charytatywną dla Laury z Krzyszkowic ,która potrzebuje wsparcia finansowego na kosztowną operację. Dzieci po spotkaniu mogły nabyć publikację i przeznaczyć dobrowolną kwotę na leczenie dziewczynki.

Wigilia to piękny i radosny dzień dla wszystkich przedszkolaków. 22 grudnia odbyło się Spotkanie wigilijne w przedszkolu. Dzieci w odświętnych strojach, usiadły przy świątecznym stole nakrytym białym obrusem, na którym leżało: sianko, opłatki, Pismo św. oraz świąteczne stroiki. Po wspólnej modlitwie, wszyscy połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zjedli wigilijny obiad. Następnie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały ulubione kolędy.

Strony