Przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę  Publiczną  w  Dobczycach. Na dzieci czekało wiele  niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez pracowników biblioteki. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, obejrzały  filmik ,,Niezwykłe przygody Dobka", oglądały  biblioteczne  wystawy i regały z książkami oraz kącik czytelniczy dla dzieci. Poznały również,  tajniki zabaw z robotem Photon a na koniec spotkały się z Misiem Tulisiem i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzieci  miło i serdecznie zostały  przyjęte  przez pracowników biblioteki, za co bardzo dziękujemy. 

Przedszkolaki pojechały na wycieczkę do ANIKINA – Krainy zabaw dziecięcych w Krakowie.To wspaniałe miejsce dla dzieci w wieku przedszkolnym na wspólne zabawy ruchowe, sprawnościowe, wspinaczkowe.To miejsce, gdzie dzieci mogą poskakać na trampolinie, w basenie z piłkami, pozjeżdżać na zjeżdżalni, pohuśtać na huśtawkach, hamakach, jeździć samochodami i bawić się w domkach z pełnym wyposażeniem. Dzieci bardzo radośnie spędziły czas i zmęczone ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

4 marca przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych ,,Skrzydlate myśli".były to oryginalne i autorskie warsztaty prowadzone przez przyrodnika i ornitologa pana Piotra Guzika. Na zajęciach zostały przybliżone tajemnice ptaków, dzieci dowiedziały się jak różne są ptasie skrzydła, dzioby, nogi oraz  oglądały różnorodne pióra ptaków, które należały do różnych gatunków ptaków od tych najmniejszych jak mysikrólik do największych jakim jest bielik.

W lutym w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa karnawałowa, na której dzieci zaprezentowały piękne stroje przebierańców. Przedszkolaki bardzo wesoło i radośnie bawiły się przy znanych i lubianych piosenkach i wesołej muzyce Na balu dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnego tańca. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci  na bal przebierańców oraz za poczęstunek, pyszne  karnawałowe  słodkości - pączki, chrust. 

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu. 31stycznia przedszkolaki spotkali się z babcią i dziadkiem w przedszkolu, wszystkie dzieci złożyły  życzenia i wręczyli upominki dla babci i dziadka, dzieci z grupy młodszej zaprezentowały swój program artystyczny, wierszami i piosenkami przywitali gości i zatańczyły taniec z pomponami a dzieci z gru

 Spotkanie wigilijne w przedszkolu, to piękny i radosny dzień dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu dzieci w odświętnych strojach, usiadły przy świąteczny stole nakrytym  białym obrusem, aby rozpocząć przedszkolną wigilię. Na obrusie sianko, opłatki, Pismo św., zapalona świeca oraz  świąteczne stroiki. Po wspólnej modlitwie, wszyscy połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia  i zjedli wigilijny obiad. Następnie przedszkolaki słuchały i śpiewały piękne kolędy, a  na deser słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców cukierki, ciasteczka, soczki.

Strony