Dnia 19 czerwca przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego do Krakowa.Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały ZOO i obserwowały zwierzęta, szczególnie te dzikie i goźne - lwy, tygrysy, pantery oraz bardziej sympatyczne - żyrafy i słonie. Dużą radość sprawiło dzieciom dokarmianie zwierząt w Mini Zoo- króliki,żółwie, kozy, kucyki.Pogoda dzieciom bardzo dopisała,więć czas zwiedzania połączony był z odpoczynkiem i przerwą na coś słodkiego i tak minął dzień  pełen wrażeń i przeżyć , dzieci zmęczone ale bardzo zadowolone wróciły przedszkola.

W czerwcu odbyło się spotkanie z pielęgniarką panią Kasią Orlicką - Płoskonka.Dzieci przywitały zaproszonego gościa i z wielką uwaga słuchały jak pani opowiadała o swojej pracy w Szpitalu.Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże,  i wyjaśniła do czego służą. Dzieci wypowiadały się na temat : Co szkodzi, a co sprzyja zdrowiu? Kto nas leczy,kiedy jesteśmy chorzy?

28 maja odbył się Dzień Dziecka w przedszkolu, na dzieci czekało wiele atrakcji, były przejażdżki na kucyku, zabawy sportowe, plastyczne, ruchowe, były lody, pyszne domowe ciastka a największą atrakcją było spotkanie  ze Strażakami. Przedszkolaki oglądały samochody strażackie, sprzęt strażacki  oraz wyposażenie strażnicy, mogli wiele dowiedzieć o niebezpiecznej pracy strażaka, na koniec  dzieci dostały slodkości od strażaków a w podziękowaniu  przekazały klorowy wiosenny plakat. Bardzo dziękujemy Strażakom oraz pani Agnieszce Nowak i Karolinie Piwowarczyk za  spotkanie i poświęcony czas.Był

Przedszkolaki z grupy starszej realizują Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pod hasłem ,,Czyste powietrze wokół nas".W ramach realizacji projektu dzieci przygotowały program artystyczny o tematyce przyrodniczej i zaprezentowały się w pięknych kolorowych strojach na Apelu szkolnym przed szerszą publiczności, z udziałem rodziców. Bardzo dziękuję rodzicom za  przygotowanie strojów i plakatów przyrodniczych wspólnie z dziećmi.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach ,,Łąka pełna smaków" w gospodarstwie edukacyjnym ,,Zaczarowane Wzgórze" w Czasławiu. Na dzieci czekało wiele atrakcji - wiejskie zoo, gdzie dzieci mogły poznać różne zwierzęta i pokarmić je, odpowiadały na zagadki związane ze zwierzętami i rozpoznawały jajka, następnie zaprzyjażniły się z krówką Czesią i mogły ją doić, rozpoznawały warzywa i owoce za pomocą zmysłów, zabawy sensoryczne na łonie natury, zabawy integracyjne z chustą na placu zabaw oraz największa atrakcja to przejażdżka na końskim grzbiecie przy asyście instruktora.

   W lutym w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa karnawałowa, na której dzieci zaprezentowały piękne stroje przebierańców. Przedszkolaki bardzo wesoło i radośnie bawiły się przy znanych i lubianych piosenkach i wesołej muzyce Na balu dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnego tańca, uczestniczyły w konkursach - taniec z balonem oraz wybrano króla i królową balu. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci  na bal przebierańców oraz za poczęstunek, pyszne  karnawałowe  słodkości - pączki i chrust. 

Strony