Piątego grudnia w przedszkolu pojawił się niezwykły gość - Święty Mikołaj. Dzieci z wielkim entuzjazmem czekały na jego przybycie. W tym radosnym dniu przyszli również rodzice przedszkolaków, aby wspólnie z dziećmi powitać przybysza. Przedszkolaki na powitanie zaśpiewały Świętemu Mikołajowi piosenkę. Dzieci odważnie siadały na kolanach Mikołaja, dziękując za prezenty. Spotkanie z Świętym Mikołajem było wspaniałym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu.

Śniadanie daje moc - to ogólnopolska akcja, w którą włączyły się przedszkolaki, promująca zasady zdrowego odżywiania. Przedszkolaki z pomocą rodziców mogli zjeść pyszne i zdrowe śniadanie, bogate w warzywa, nabiał i owoce z dużą porcją witamin. Dzieci same komponowały sobie kanapki dobierając produkty z ,,kolorowych wysp - warzywnej, owocowej i deserowej". Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu zdrowego śniadania.

                                                                          

W ramach realizacji tematu ,,Zawody naszych rodziców", dzieci z grupy młodszej spotkały się w przedszkolu z panią fryzjerką - mamą Wojtusia, panią Eweliną Mistarz.Przedszkolaki  bardzo dobrze mogły poznać, na czym polega praca pani fryzjerki, ponieważ sala przedszkolna zamieniła się w tym dniu w Salon fryzjerski. Dzieci dowiedziały sie jakie czynności wykonuje fryzjerka w swojej pracy, a póżniej same doświadczyły na sobie zabiegów fryzjerskich.

Przedszkolaki w ramach realizacji tematu ,,Poznajemy zawody swoich rodziców" 26 października spotkały się w Przedszkolu z Panią Olą Leśniak - mamą Mikołajka, która  z zamiłowania jest  muzykiem i pochodzi z utalentowanej muzycznie rodziny.Pani Ola  zaprezentowała dzieciom kilka instrumentów muzycznych- gitara dwa saksofony i akordeon, dzieci miały okazję z bliska oglądnąć instrumenty i usłyszeć ich brzmienie, następnie dzieci wspólnie z panią Olą zaśpiewały ulubione piosenki przedszkolne przy akompaniamencie gitary. Dla dzieci to spotkanie bylo bardzo radosne i interesujące.

Przedszkolaki z grupy mlodszej pojechały na wycieczkę do GIBOLANDU - KRAINY ZABAW DZIECIĘCYCH w Myślenicach. Dzieci bardzo radośnie spędziły czas w tej krainie zabaw.To wspaniałe miejsce dla dzieci w wieku przedszkolnym na wspólne zabawy ruchowe, sprawnościowe, wspinaczkowe, tematyczne. To miejsce, gdzie dzieci mogły wspinać się w górę, pokonując  kolejne poziomy z przeszkodami,  jeździć samochodami i bawić się w domkach z pełnym wyposażeniem oraz zjeżdżać z dwóch zjeżdżalni do basenu z piłkami. Dzieci bardzo zmęczone ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Strony