Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu. 31stycznia przedszkolaki spotkali się z babcią i dziadkiem w przedszkolu, wszystkie dzieci złożyły  życzenia i wręczyli upominki dla babci i dziadka, dzieci z grupy młodszej zaprezentowały swój program artystyczny, wierszami i piosenkami przywitali gości i zatańczyły taniec z pomponami a dzieci z gru

 Spotkanie wigilijne w przedszkolu, to piękny i radosny dzień dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu dzieci w odświętnych strojach, usiadły przy świąteczny stole nakrytym  białym obrusem, aby rozpocząć przedszkolną wigilię. Na obrusie sianko, opłatki, Pismo św., zapalona świeca oraz  świąteczne stroiki. Po wspólnej modlitwie, wszyscy połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia  i zjedli wigilijny obiad. Następnie przedszkolaki słuchały i śpiewały piękne kolędy, a  na deser słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców cukierki, ciasteczka, soczki.

Spotkanie z Teatrem Bajka w Przedszkolu. Do naszego przedszkola przyjechał  Teatr lalek Bajka z piękna legendą o Św. Kindze ,, Koszyk z czystego srebra" Legenda przedstawia los sierot Hanulki i Marcinka, których księżna Kinga otoczyła opieką. Ukazana była troska, wrażliwość i pomoc okazywana potrzebującym, piękna muzyka, lalki i scenografia wzbudziły wielkie zainteresowanie u dzieci.

Piątego grudnia w przedszkolu pojawił się niezwykły gość - Święty Mikołaj. Dzieci z wielkim entuzjazmem czekały na jego przybycie. W tym radosnym dniu przyszli również rodzice przedszkolaków, aby wspólnie z dziećmi powitać przybysza. Przedszkolaki na powitanie zaśpiewały Świętemu Mikołajowi piosenkę. Dzieci odważnie siadały na kolanach Mikołaja, dziękując za prezenty. Spotkanie z Świętym Mikołajem było wspaniałym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu.

Śniadanie daje moc - to ogólnopolska akcja, w którą włączyły się przedszkolaki, promująca zasady zdrowego odżywiania. Przedszkolaki z pomocą rodziców mogli zjeść pyszne i zdrowe śniadanie, bogate w warzywa, nabiał i owoce z dużą porcją witamin. Dzieci same komponowały sobie kanapki dobierając produkty z ,,kolorowych wysp - warzywnej, owocowej i deserowej". Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu zdrowego śniadania.

                                                                          

Strony